previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

ادبیات کالایی تجملی نیست


ادبیات کالایی تجملی نیست

منیژه آرمین که در رابطه با تاثیرات کتاب و کتابخوانی بر روند زندگی مردم با خبرنگاران باشگاه خبرگزاران جوان گفت و گویی داشت گفت : کتاب اگر جزئی از فرهنگ خانواده شود، روی ساختار فکری و عملی افراد بسیار موثر است. کتاب توانایی این را دارد از بزهکاری و ناهنجاری پیشگیری کند. خواندن کتاب در خانواده باعث می شود افراد با شخصیت های کتاب همذات پنداری کنند و بدانند شادی ها و غم ها فقط مختص خودشان نیست. اگر ادبیات و هنر جزئی از زندگی مردم شوند و از آن ها به عنوان خوراک روح استفاده شود، ایجاد پالودگی می‌کنند. مسلم است که اگر به شکل غیرمستقیم به وسیله آنها روی فرهنگ جامعه کار شود، تاثیرگذاری بیشتری دارند. متاسفانه از ادبیات و هنر بیشتر به عنوان کالایی تجملی و لوکس استفاده می شود.

وی در ارتباط با وظیفه متولیان فرهنگی در این زمینه بیان کرد: برای این کار باید خود متولیان فرهنگی به اهمیت ادبیات و هنر پی ببرند و برای این مهم هزینه شود. برای مثال اینکه آثار هنری را بر بیلبوردهای شهر ببینیم، علاوه بر تاثیرگذاری، باعث زیبایی شهر هم می شود. اما همین بیلبوردها هم فقط متعلق به مناسبت خاص هستند ولی اگر همیشگی باشند، تاثیرگذاری بیشتری دارند.

لازم به ذکر است؛ آخرین کتاب منیژه آرمین با عنوان « 16 سال» که سومین کتاب از سری چهارگانه رمان های اوست، در دست انتشار است. اولین رمان از این سری با نام «شب و قلندر» و دومین رمان با نام «شباویز» به بازار آمد. او ازجمله نویسندگان برجسته ی کشور عزیزمان ایران می باشد .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد