previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

بارش سیل آسای باران در تبریز


بارش سیل آسای باران در تبریز

بارش باران شدید و سیل آسا در تبریز مردم این شهر را غافلگیر کرد .

خیابان های شهر را آب گرفت و خانه های بسیاری نیز آسیب دیدند.

همانند بسیاری از حوادث، این بار هم خبری از مدیریت بحران نبود و به دلیل نبود یک مدیریت یکپارچه، هر نهادی خود برای حل مشکلات مردم ورود پیدا کرده بود.

تعداد قابل توجهی خودرو در این سیل گیر افتاده و شهروندانی که در زمان بارش ها در خیابان ها بودند، برای مدت زمان طولانی از توقف باز ماندند.

بنا بر اعلام مصطفی مرتضوی، سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر، 10 شهر و روستای تبریز در این سیل آسیب دیده و تاکنون به 720 نفر امدادرسانی شده است.

در 48 ساعت گذشته در 5 شهرستان تبریز، مرند، هریس، شبستر و چاراویماق بارش شدید باران گزارش شده است.

سیل اخیر به محصولات زراعی کشاورزان روستایی نیز آسیب زیادی وارد کرده است.

در این شرایط اما، خلیل ساعی، مدیرکل مدیریت بحران استان آذربایجان ‌شرقی نیز اعلام کرده که احتمال ادامه بارش ها وجود دارد.

وی همچنین از آماده باش کامل نیروهای امدادی در استان تبریز خبر داده است.

رحيم شهرتی فر، فرماندار شهرستان تبریز نیز اعلام کرده که سیل اخیر کشته ای در پی نداشته اما میزان خسارت های وارد شده به منازل روستایی بسیار زیاد بوده است.

وی همچنین در زمان بارش باران، برای مهار سیل از ارتش درخواست کمک کرد.

به دلیل فراهم نبودن زیرساخت های مناسب، میزان خسارت های سیل تبریز بسیار زیاد بود.

محمد حسین جعفری، نایب رئیس شورای شهر تبریز در این ارتباط به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: شهرداری تبریز در بحث مدیریت بحران بسیار ضعیف عمل کرد و این نهاد با یک سیل کاملا غافلگیر شد.

وی تصریح کرد: بارش های شدید در شهر تبریز سبب شد شهرداری این شهر غافلگیر شده و به این خاطر که زیر ساخت های لازم در شهر از قبل فراهم نبود، با آبگرفتگی شدیدی در سطح معابر و خیابان ها مواجه شدیم.

در حالیکه شدت خسارات این بارش سیل آسا زیاد بود خبری از کنترل وضعیت و بهبود بحران در این شهر نبود و مردم خود خسارات را متحمل شدند .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد