previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

شماره گذاری 15 خودروی داخلی ممنوع شد


شماره گذاری 15 خودروی داخلی ممنوع شد

سازمان حفاظت از محیط زیست کشور اعلام کرد شماره گذاری 15 خودروی داخلی به دلیل رعایت نکردن استاندارد های محیط زیست ممنوع خواهد شد .
سعید متصدی افزود: بر اساس مصوبه اسفندماه سال 90 هیات دولت با عنوان “برنامه کاهش آلودگی هوا در 8 کلانشهر بزرگ کشور” شرکت‌های تولیدکننده خودروهای پایه گازسوز و دوگانه‌سوز مکلف بودند از ابتدای سال 95 استاندارد آلایندگی یورو 4 را در تولید محصولات خود رعایت کنند.

وی با اشاره به این که در این خصوص چندین بار به شرکت‌های تولیدکننده هشدارهای لازم داده شده بود، افزود: بر اساس آزمون‌های به عمل آمده 15 مدل از خودروهای پایه گازسوز و دوگانه‌سوز تولیدی در کشور از شرکت‌های ایران‌خودرو، بهمن موتور، پارس خودرو، سایپا و زامیاد نتوانستند این استاندارد را رعایت کنند و بر این اساس سازمان حفاظت محیط زیست دستور توقف شماره‌گذاری این خودروها را به پلیس راهور ناجا صادر کرد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص خودروهایی که شماره‌گذاری آنها متوقف شده است به سایت خبری محیط زیست ایران گفت:
از شرکت ایران خودرو سمند CNG (با موتور XU7)،
سمند سورن CNG (با موتور XU7)،
پژو 206 اس دی CNG (با موتور XU5)،
پژو 405 CNG (با موتور XU7)،
پژو پارس CNG (با موتور XU7)،
تندر 90 CNG و
وانت پیکان CNG (با موتور OHV)،
از شرکت بهمن موتور وانت مزدا تک کابین CNG و وانت مزدا دو کابین CNG بخشی از این خودروها بوده‌اند.

وی افزود: همچنین از گروه پارس خودرو نیسان پیکاپ دوکابین CNG و تندر 90 CNG، از گروه سایپا سایپا 132 CNG و سایپا 131 CNG و از گروه زامیاد وانت نیسان (Z24) CNG سایر خودروهایی بودند که شماره‌گذاری آنها متوقف شده است.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر این که رعایت استانداردهای زیست‌محیطی مصوب دولت برای خودروسازان الزامی است گفت: سازمان محیط زیست به صورت جدی پیگیر این استانداردها خواهد بود و شرکت های مشخص شده موظف به اجرای این استانداردها و تصحیح خودروها می باشند .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد