previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

ضرورت تشکیل شورا برای تعیین قیمت بلیت تئاتر


ضرورت تشکیل شورا برای تعیین قیمت بلیت تئاتر

به گزارش از خبرگزاری مهر شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی وزرارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به قیمت بالای تئاتر در این روزها،بیان کرد که نیاز به تشکیل یک شورا، برای تعیین قیمت بلیت تئاتر حس میشود.

شهرام کرمی با اشاره به قیمت بالای تئاتر «می سی سی پی نشسته می میرد» به کارگردانی همایون غنی زاده، بیان کرد که تئاتر تاکنون دچار چنین وضعیتی نشده بود و در سالن های دولتی نرخ تئاتر به صورت معقولی بوده و نگرانی ایجاد نمی کرده است ولی در این چند ساله با شکل گیری سالن های خصوصی، نرخ گزاری بلیط ها باعث نگرانی شده است . او اظهار داشت که باشرایط پیش آمده خصوصا بعد از اعلام قیمت بلیت تئاتر«می سی سی پی نشسته می میرد» در روز شنبه هفتم مهر، با دکتر شهرام گیل آبادی صحبت کرده تا هرچه سریعتر شورای صنفی تشکیل دهند و با چند حقوق دان در خصوص راهکارهای قانونی راه اندازی این شورا صحبت کنند.

او در ادامه توضیح داد که تشکیل چنین شورایی نباید محدود به خانه ی تئاتر باشد. بلکه مثل شورای صنفی نمایش سینمایی، شورای تئاتر هم باید از نهاد صنفی و بدنه ای دولتی تشکیل شده باشد تا حمایت های دولتی از تئاتر بیشتر شود.

کرمی در انتهای صحبت های خود بیان کرد که در مقابله با قیمت بالای تئاتر «می سی سی پی نشسته می میرد» با آقاص صفی پور مدیر عامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی صحبت کرده است تا با کارگردان اثر ملاقات کند و  از او بخواهد که قیمت بلیت تئاتر خود را پایین بیاورد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد