previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

محمد علی بهمنی به دفتر موسیقی ارشاد برمی گردد؟


محمد علی بهمنی به دفتر موسیقی ارشاد برمی گردد؟

تقریبا چند هفته پیش بود که به گزارش گروه فرهنگی هنری باشگاه خبرنگاران جوان، محمد علی بهمنی رئیس شورای شعر و موسیقی وزارت ارشاد اسلامی ، از منصب خود کناره گیری کرد. محمد علی بهمنی دلیل این کناره گیری را به خبرنگاران اینگونه توضیح داد که : «موضوع استعفایم مربوط به خود شورای شعر و فعالیت هایی ست که در آن صورت می گیرد.نباید دفتر موسیقی زیر بار این ترانه‌های ضعیف برود. ما تذکر دادیم اما دوستان حرف‌های ما را نپذیرفتند. من هم گفتم چرا ارائه مجوز به این اشعار ضعیف به اسم ما تمام شود.»

این در حالی است که علی ترابی در خصوص استعفای بهمنی اظهار داشت که هنوز هیچ اتفاق جدی صورت نگرفته و استعفایی از بهمنی ندیده است. علی ترابی ضمن اشاره به گلایه های محمد علی بهمنی بیان کرد که پایین آمدن سطح ذائقه ها درترانه تقصیر دستگاه های زیادی است و این موضوع فراتر از فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد است. باید بررسی کرد که سازمان های دیگری که در پرورش افکار عمومی نقش داشته اند، چه فعالیت هایی در این راستا انجام داده اند که ذائقه ی مردم در سطح پایینی قرار گرفته و ترانه هایی که کیفیت مطلوبی ندارند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.

ترابی در ادامه بیان کرد که فشارهای محمد علی بهمنی را به خوبی درک میکند. اگر دفتر ترانه به صورت جدی به بحث کیفیت اشعار بپردازد، بساری از ترانه ها مجوز نمی گیرند و در این صورت بحث های دیگری مطرح می شود که  مثلا جلوی موسیقی در ایران گرفته شده است و یا به سلایق جوانان توجه نمی شود.

با گذشت چندین هفته از این اتفاقات و بیانات، طبق گفته ی یک منبع آگاه از طرف دفتر شعر و موسیقی با محمد علی بهمنی تماس گرفتند و از او خواستند که با علی ترابی جلسه ای در این خصوص برگزار کند . بهمنی هم پذیرفته و با حضور در دفتر موسیقی از مشکلات در صدور مجوز قطعه‌های ضعیف گفته است البته ترابی هم این مشکلات را پذیرفته و به بهمنی اطمینان خاطر داده، که در صدد رفع آن برآید.

اگرچه  ساز و کارهای جدید برای بهبود سطح کیفیت ترانه ها در نظر گرفته شده است اما محمد علی بهمنی همچنان معتقد است که شخصی غیر از او باید ریاست دفتر را برعهده بگیرد. لازم به ذکر است که بهمنی در مقابل درخواست علی ترابی به بازگشتش، مخالفت چندانی از خود نشان نداده است و ممکن است که به زودی دوباره ریاست دفتر موسیقی را برعهده بگیرد.