previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

ناسا هواپیمای 14 موتوره می سازد .


ناسا هواپیمای 14 موتوره می سازد .

ناسا همچنان تلاش میکند تا با ارائه ی تکنولوژی های جدیدتر در رابطه با بال هواپیما بهره وری انرژی را بهبود ببخشد . ا
و در همین راستا، این سازمان روز گذشته اعلام کرد که مشغول انجام آزمایشات روی نوعی طراحی بال منحصر بفرد است که با استفاده از 14 موتور کار می کند. هواپیمای آزمایشی در دست ساخت X-57 نام دارد و با اسم مکسوِل هم شناخته می شود.

لازم است اضافه نماییم که این پرنده نخستین هواپیمای اکس ناسا در یک دهه اخیر است و بنا شده که این سازمان تکنولوژی هایی را با استفاده از آن توسعه دهد که به لحاظ مصرف سوخت، تصاعدات کربنی و نویز تولیدی در سطح بهینه هستند و همزمان مسیر را برای ساخت مدل های سریع تر و کارامدتر هموار خواهند کرد.

چارلز بولدن مدیر ناسا در این باره گفت: با بازگشت هواپیماهای اکس سرنشین دار به بخش تحقیقاتی ناسا که قسمتی کلیدی از طرح 10 ساله افق های هوایی تازه به شمار می رود، X-57 نخستین گام ها را در آغاز یک عصر هوایی تازه برخواهد داشت.

این هواپیما که نامش از روی اسم جیمز کلرک مکسول فیزیک دان اسکاتلندی قرن نوزدهم انتخاب گردیده قرار شده که در قالب پروژه ای به نام تحقیقات عملیاتی تکنولوژی رانشی الکترونیکی همگرای مقیاس پذیر یا Sceptor ساخته شود.

خود هواپیما نیز مدل تغییر یافته ای از Tecnam P2006T است که به چهارده موتور برای تامین نیروی رانشی اش مجهز می گردد. پژوهشگران ابراز امیدواری کرده اند که ساخت این پرنده ثابت خواهد کرد با استفاده از این تعداد موتور نیز می توان میزان مصرف انرژی مورد نیاز برای رسیدن به سرعت 281 کیلومتر بر ساعت را تامین کرد.

ناسا مدتی ست که تحقیقات خود را پیرامون هواپیما اکس شروع کرده و تا پایان آن زمان زیادی باقی نمانده . همچنین شرکت فضایی آمریکا حدود بیست میلیارد دلار در اختیار آن قرار داده تا طرح های خود را در زمینه اکس فراصوتی ارائه دهد .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد