previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

چرا نمیتوانید از موبایلتان دل بکنید ؟


چرا نمیتوانید از موبایلتان دل بکنید ؟

با تحقیقاتی که در طول جهان انجام شده امروزه بیش از دومیلیارد نفر دارای تلفن همراه هوشمند می باشند . این درحالی ست که این افراد با صرف وقت بسیار زیادی در طول روز خانواده و دوستان خود را قربانی گوشی همراه خود می کنند. محققان دانشگاه کنت، سه دلیل برای این امر معرفی کرده‌اند که شامل اعتیاد به اینترنت، ترس از دست دادن رویدادها و عدم کنترل بر خود است.

این تحقیق که در مجله Computers in Human Behaviour منتشر شده، این سه عامل را با تلفن هوشمند مرتبط دانسته است. یافته‌های محققان نشان داد که اعتیاد به اینترنت بطور مستقیم با رفتارهای بی‌اعتنایی ناشی از توجه بیش از حد افراد به تلفن هوشمند مرتبط است.

این تحقیق شامل 251 شرکت‌کننده با سنین 18 تا 66 سال بود که در مورد کاربری تلفن همراه و تجربه بی‌اعتنایی مرتبط با آن مورد سوال قرار گرفتند. نتایج نشانگر ارتباط اعتیاد به تلفن هوشمند با رفتارهای بی‌اعتنائی ناشی از استفاده از آن بود. به گفته محققان، این رفتار یکی از عوامل مهم در ارتباطات مدرن است که می‌تواند پایه‌گذار تحقیقات جدید باشد.
در سال گذشته محققان آمریکایی به این نتیجه رسیدند که هرچه افراد از تلفن همراه خود بیشتر استفاده می کنند میزان نارضایی همسر آن ها بیشتر ست . به طوریکه همسر 46 درصد از آن در نارضایتی کامل به سر برده و حدود یک سوم از این جمعیت دچار افسردگی شده اند .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد