previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

کفشی که میزان کالری مصرف شده ی بدن را می سنجد


کفشی که میزان کالری مصرف شده ی بدن را می سنجد

به نقل از خبرگزاری مهر یک شرکت تجهیزات الکترونیکی موفق به ساخت کفش هوشمندی شده است که با شمردن تعداد قدم های فرد حتی کالری سوخته شده را نیز محاسبه می کند

این فناوری جدید توسط شرکت لوونو ارایه شده است. این شرکت در جریان رویداد بزرگ فناوریTech World in San Francisco از نوآوری اخیر خود رونمایی کرده است.

تولید این کفش هوشمند با همکاری شرکت Vibram صورت گرفته است. در دل این محصول جدید از تراشه پوشیدنی Intel Curie استفاده شده که تقریبا می توان آن را قلب تپنده این فناوری جدید به شمار آورد. در واقع این تراشه مسؤول شمارش گامهای ورزشکار و محاسبه دقیق میزان کالری سوزانده شده بر اساس میزان فعالیتهای ورزشی است.

شرکت لوونو و Vibram بیش از یک دهه همکاری تحقیقاتی با یکدیگر داشته اند و حالا این کفش ورزشی هوشمند را می توان ثمره این همکاری دیدنی به شمار آورد.

اگرچه قرار نیست این نوآوری به این زودی ها سر از قفسه فروشگاهها درآورد اما می توان آن را به عنوان نمایشی دیدنی از فناوری های کاربردی آینده در نظر گرفت.

در تولید این کفش از فناوری چاپ سه بعدی استفاده شده است. این محصول به گونه ای ساخته شده که بخش زیرین آن روشن می شود.

نکته ی جالب و قابل توجه این کفش تامین انرژی ان به شیوه ی بی سیم می باشد که هر فرد پس از پوشیدن این کفش باید تنظیمات آن را در حالت شارژ قرار دهد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد