previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

گفته های سجاد افشاریان در مورد سرگیجه


گفته های سجاد افشاریان در مورد سرگیجه

به گفته ی سجاد افشاریان سرگیجه حاصل تلاش یگ گروه جوان و پرتلاش می باشد . این در حالی ست که برخلاف سایر نمایش های موجود در جامعه سرگیجه با بیش از هشت ماه تمرین به روی صحنه می اید

تهیه‌کننده‌ی نمایش «سرگیجه» درباره‌ی این نمایش که در تالار حافظ روی صحنه می‌رود، به ما گفت: گروهی که این نمایش را آماده کرده‌اند، با وجود جوانی حرفه‌ای هستند و در تئاتر حضور جدی دارند. البته معادلات تئاتر در این سال‌ها تغییر کرده و تصمیمات دولتی هم به این تغییرات دامن زده است، مثل از بین رفتن قرارداد تیپ یا واگذاشتن گروه‌های تئاتری به حال خود تا خرج‌شان را درآورند یا اینکه تئاتر به سراغ چهره‌های غیرتئاتری رفته و نیز تکثیر سالن‌هایی که به هر حال به دنبال پر کردن سالن از تماشاچی هستند.

افشاریان با اشاره به اینکه تمام این‌ها مسائلی را در تئاتر به دنبال داشته که به برهم خوردن معادلات دامن زده است، افزود: در این وانفسا با یک گروه تئاتر جوان مواجه شدم که در زمانه‌‌ای که گروه‌ها فقط 20 تا 30 روز برای اجرا تمرین می‌کنند، آن‌ها هشت ماه بود که برای تولید نمایش خود زحمت می‌کشیدند و تولید خلاقه‌ای مبتنی برادبیات را در نظر داشتند، همین باعث شد تهیه‌کنندگی نمایش «سرگیجه» را بر عهده بگیرم.

وی اضافه کرد: تاکنون استقبال خیلی خوبی از نمایش در چند اجرایی که پشت سر گذاشته‌ایم صورت گرفته است، آن هم در شرایطی که در یکی از ماه‌هایی که از نظر کاری برای اجرای تئاتر مناسب نیست نمایش را قبل از افطار به صحنه می‌بریم که همین هم با کنسل شدن اجرای یک نمایش دیگر و لطفی که داشتند فراهم شد.
کارگردانی «سرگیجه» به طور مشترک برعهده پویا صادقی و ایمان صیادبرهانی است. نمایش «سرگیجه» براساس رمان «منگی» از زوئل اکلوف در سی و دومین جشنواره تئاتر فجر حضور داشت و توانست جایزه ویژه گروه «بازیگران خانه تئاتر» را دریافت کند.

محمد برهمنی، سعید زارعی، ایمان صیاد برهانی، سهیل سهیلی، مجید اسدی و زینب همتی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند که البته چند روزی است سهیلی به دلیل آسیبی که در یک سانحه به آن دچار شده فعلا حضور ندارد و بازیگر دیگری جایگزین او شده است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد